Dr.Oždí fotografuje, fotí, snímkuje, seká fotky | fotoblog / digitální fotografie

Dr.Ozdi photograph, makes a photos, takes a pictures, shoots | photoblog / digital photogallery

černý | šedý | rudý :: vyber styl black | gray | red :: choose style
Navigace ::
Navigation ::
Home Home
Náhledy snímků Thumbnails
Top 50 zobrazených Top 50 views
GuestbookGuestbook
Reklama Adds
Odkazy Links
FOTOTREKY PHOTOTREK
Archív ::
Archive ::
Fotoblog archív Photoblog archive
Archív 2005 Archive 2005
Archív 2004 Archive 2004
Čím fotím My camera
Proč fotím Why I do it
Co fotím My objects
Návody Tutorials

Dr.Ozdi button Dr.Oždí fotí / Dr.Ozdi takes a photos - ATOM Feed Dr.Oždí fotí / Dr.Ozdi takes a photos - RSS Feed

Report z nočního přejezdu zamrzlého Mácháče

V Sobotu jsem od rána vyhlížel z okna. Mračna sněhových vloček roztáčená větrem do všech směrů zvolna pokrývala krajinu za oknem. Úplně jsem si představoval jak ji stopou biku rozpůlím ve dví...tak jsem odpoledne natáh spodky, svršky, popadl bika a vyjel směr Mácháč.

Po stezce se jet nedalo, spousta nohou rozšlapala dvacet čísel prašanu do drncavého oraniště. Vzal jsem to po proplužené asfaltce a nejkratší cestou do lesů Prostoru.

Koně ve výběhu ~ Cestou na Mácháč za nočním focením 1 Loudící koně ~ Cestou na Mácháč za nočním focením 2
Zastavuji a vyhýbám se na cestě prohrnuté pro jedno auto. Koně ve výběhu zpozorněli. Hned byli u mě a zkoušeli mi sežrat foťák nebo rukavice.
Kaplička u cesty ~ Cestou na Mácháč za nočním focením 3 Balíky sena ~ Cestou na Mácháč za nočním focením 4
Vše mizí pod nadýchanou sněhovou pokrývkou

Stále sněží. Drobné vločky štípou do spocené tváře a šustí na uších. Na asfaltce kolem obory si bežkaři vyšlapali stopu. Snažím se jí vyhýbat, bo vím co je to za fušku prošlápnout, ale na několika místech ji prostě musím přejet.
Zvolna se stmívá. Na nebi sice září úplněk, husté sněhové mraky mu však brání ve svitu. Do krajiny se vkrádá noc.

Vyježděná asfaltka ~ Cestou na Mácháč za nočním focením 5 Cesta projetá dvěma biky ~ Cestou na Mácháč za nočním focením 6 Noc v lese ~ Cestou na Mácháč za nočním focením 7
K posledním barákům se silničáři s pluhem neobtěžují. Pak už si projíždím vlastní stopu.

Míjím hájenku a na křižovatce Borný to mířím do kempu na pláž. Nikde nikdo. Dělám pár fotek a volám domů instrukce co dělat, když do půl hodiny nezavolám. Pak vyrážím přes jezero směr Myší ostrov a přístav v Doksech.

Doksy, jezero, Myší ostrov ~ Cestou na Mácháč za nočním focením 8 My bike na jezeře ~ Cestou na Mácháč za nočním focením 9
Pořádně to rozjedu a jezero přeletím. Silný tep mi rezechvívá ruce, z rozepnuté bundy se valí oblaka páry

Na zamrzlém jezeře dvacet či třicet čísel prašanu v pravidelných vlnkách. Zadek prokluzuje a předek má tendenci kličkovat. Nejede to. Sotva padesát metrů od břehu absolvuju první pád.
DUUM duum dum...duní to v ledu s podivnou ozvěnou a ozývá se taky zlověstné praskání. Ale hned je zase klid. Nejdřív děkuju bohu, počasí a přírodě vůbec, že jsem ještě na suché straně ledu, pak na bika znovu opatrně lezu.

Bike zapíchlý do sněhu ~ Cestou na Mácháč za nočním focením 10 Stopa na zasněženém jezeře ~ Cestou na Mácháč za nočním focením 11
V dálce světýlka, za zády černý les.

Šlapu dál.
Je to makačka udržovat rychlost, balanc a ještě po tmě kontrolovat trasu. Srdce v krku, na tacháku rychlost chůze, vzdálenost k protejšímu břehu se zkracuje jen hodně zvolna. Míjím ostrov a vyhýbám se mokrým místům na sněhu. Jak se blížím k dokskému břehu, tak prasklin přibývá. Objíždím je v uctivých vzdálenostech. A už konečně břeh. Telefonát, že jsem OK a vydávám se na průzkum. Doksy si v poslední době budují image lázeňského městečka. Všude je uklizeno, pěšinky jsou čerstvě prohrnuté, potkávám pár dvojic na procházce.

Kebab na pláži ~ Cestou na Mácháč za nočním focením 12 Šlapadla u pláže ~ Cestou na Mácháč za nočním focením 13 Altan v parku ~ Cestou na Mácháč za nočním focením 14
Idylka v parku u pláže
Cesta na pláž a do přístavu ~ Cestou na Mácháč za nočním focením 15 Cesta k hotelu Port ~ Cestou na Mácháč za nočním focením 16
Hlavní cesty parkem.

Po lehké svačině a doušku ledu z bidonu valim do přístavu ve Splavech. Pořizuju pár fotek, ale už cítím, jak vychládám příliš. Měním rukavice, nasazuju suchou čapku a pak už rychle na Borný, kolem obory do Provodína a dál lesama dom.

Řeznictví Provodín ~ Cestou na Mácháč za nočním focením 17 Noční cesta lesem ~ Cestou na Mácháč za nočním focením 18
Projedu lesem, pak výjezd, sjezd a do kopce do horké vany.

Přes padesát kilometrů a čtyři hodiny v sedle. Hlava poctivě vyluftovaná, tělo příjemně unavené.
Kdo nezažil, neuvěří.

 
 
 
 
This website is designed and maintained by Dr.Ozdi, contact
Copyright © 2004-2075 Dr.Ozdi All rights reserved. Photoblog is running thanks Pixelpost.org.
Zpět na vstupní stránku